8 Haziran 2015 Pazartesi

Antika Esya Koleksiyonum-1

Kömürlü Ütü


      Şu ütüleri kaçımız hatırlıyoruz? Evet çoğumuz biliyoruz.Zaten bir yerlerden hatırınızda kalmıştır illaki ama kullanılırken görenimiz pek olmamıştır herhalde.En azından böylesini koruyup evimizi güzelleştirmek için bir köşeye koyabiliriz.        Diyeceksiniz belki gidip eskiciden ya da bit pazarından böyle birşeyi herkes bulur. Ancak bu blogun özelliği paylaştığım herşeyin ailemden ,yakınlarımdan veya benim çocukluğumdan kalmış olması. Bu ütü de babamın rahmetli halasından kaldı bize.Kendisi yaşasaydı şu an 105 yaş civarında olacaktı bilginize.Antika Elektrikli Ütü


         Bu da ilk elektrikli ütülerden biri olsa gerek.Bu da büyükannemin evinde bulduğum tahminimce türünün çok az olan örneklerinden biri:) Şansıma altındaki metal bekletme bölümü bile hala duruyor.

        Tasarımında neredeyse hiç plastik bölüm yok ya işte şimdiki elektrikli aletlerin hiç bir zaman bu kadar güzel duramayacak olmasının en büyük kanıtı.


Rowenta Elektrikli Ütü

Rowenta markasının 70'li yılların sonunda çıkardığı elektrikli ütülerden biri.Hala çalışmakta olup elimde 2 tane bulunmaktadır.

Antika İşlemeli Sandalye


Yine babamın rahmetli halasından kalan eşyalardan biri.Güzel bir restorasyon uygulaması yapılarak kullanılır hale getirildi.Antika koleksiyonumdan bir parça.Sizlerin de illaki ailesinden bu tip eşyalar mevcuttur.Değerlendirilebilecek olanları atmayıp evinize güzel bi yadigar eşya kazandırabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder