3 Haziran 2015 Çarşamba

History Channel Belgeselleri

         Benim gibi antika ve koleksiyon meraklılarının en sevdiği kanallardan biri şüphesiz History Channel ve oradaki belgesellerdir. Modern Rehinciler,Amerikan Koleksiyoncuları,Depo Savaşları,Amerikan Restorasyonu gibi programları ise bu kanalın demirbaşlarındandır.Aralarında en fazla öğretici olan Modern Rehinciler'dir.Zaten her programın içinde oyunculuk ve mizah oldukça ön planda olduğu için izlerken alınan keyif oldukça yüksek seviyelerde oluyor.Ancak bir sorun var;bu programlar daha çok Amerikan tarihini bizlere anlatıyor.Yine de biraz genel kültür katıyor izleyene ve koleksiyonculuk ve antikalar hakında çok fazl bilgi ediniyorsunuz.Şimdi sizlere bu kanalda en çok sevdiğim 3 programı tanıtacağım.American Pickers(Amerikan Koleksiyoncuları)

Mike Wolf ve ortağı Frank Fritz, genellikle Amerika'nın kasabalarında antika ve koleksiyonları olan insanların depolarını ziyaret ederek kar edebilecekleri parçaları oradaki koleksiyon sahiplerini eğlenceli bir şekilde ikna ederek bizlere güzel bir program sunuyorlar.
Pawn Stars(Modern Rehinciler)

Rick Harrison Büyük baba Richard Benjamin Harrison,oğul Corey Harrison ve onun arkadaşı Austin 'Chumlee' Russell, Las Vegas'taki rehincilerinde dükkanlarına gelen birbirinden değerli ve ilginç parçaları kendi bünyelerine alıyorlar.Bir keresinde uçak alacaklardı anlaşamadılar:)Oldukça nakit sahibi insanlar ve baya da eğlenceli bir program çıkarıyorlar.

American Restoration(Amerikan Restorasyonu)

Eskiden eşyaların elle yapıldığı ve insanların bunlarla gurur duyduğu zamanları hatırlıyormusunuz? Rick Dale onları hayata geri getiriyor... diye başlayan program Rick'in eski buzdolapları,benzin pompaları ,pedallı arabalar,motorsikletler,restorasyon yapılabilecek neler varsa onları tarihlerini seyirciye anlatarak inanılmaz sanat eserlerine dönüştürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder